Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Neymiş 2021’de 30 Milyon….

Turist gelecekmiş, diyen Turizm Bakanı, hayal mi görüyorsun?

Mehmet Nuri Ersoy İnsanlara, esnafa, işsizler ümit verme.

Böyle bir şey olmayacağını sende biliyorsun.

AB ülkelerin de, Rusya bilhassa Moskova da Delta Varyantı salgını başladı.

İngiltere pazarı, Almanya pazarı 4’ncü salgını karşılamak için ne gelenleri kabul ediyor karantinasız (PCR) testsiz, ne de gidenleri salma niyetleri var.

Sayın Bakan, esnaf kredi borcu, kira borcu ödeme, ne mal alacak durumda ne de personel ücreti ve işten çıkarma tazminat borçlarını ödeyebilecek durumda.

İnsanlara ümit verme, zor duruma sokma, esnafları batırma, otelcileri istihdama yöneltip kısa zamanda işten çıkartıp insanları mağdur etme.

İşsiz kitle ve aileleri, kısa süre sonra verdiğin balon ümit yüzünden işverenler tarafından personelleri kapı dışarı bırakılacaklar, insanlar açlık, sefalet içinde kalacaklar.

Yazıl değil mi bu insanlara? Bu balon demeçle kime yaranıyorsun, toplum bunu bu Covid pandemisi devam ederken ve edecekken yemez.

Bakanlık Kabinesin de kalarak daha hangi sahillerden, koylardan tahsisli arazi alıp devlet kredisi ile otellerinin sayısını çoğaltacaksın?

 

Sonbahar da, değişik Covid salgınlarının mevsimsel olarak geleceğini (DSÖ) Dünya Sağlık Örgütü söylerken, kim tatil yapar Bakan M.Nuri Ersoy?

 

Erken seçimi teşkilatlarına talimat veren, TV’ler den inmeyen, hayali temeller atarak, kamuoyunu oyalayan, sayın AKP Genel Başkanına  ekonomiyi düzeltecek diye kaynak olarak Turizm sektörünü hayali kurtarıcı olarak göstermek ve malzeme olarak vermek doğrumu Turizm Bakanı?

Hayali Turizm verilerine inanan Atlas Hava Yolları şirketi sahibi kardeşin batmadı mı? Yazık olmadı mı ülkeye turist taşıyan Türk uçak şirketine?

Yazık olmadı mı çalışan personellerine, ailelerine?

Kolay mı uçak şirketi kurup, ülke, ülke ofis kurmak, örgütlenmek turist taşımak?

THY bile zarar açıkladığı bu yıllarda, Atlas Hava Yollarının battığı daha birçok yabancı charter firmalarının sırada olduğu bu yıllar da, nasıl sezon bitimine 1 ay kala 30 milyon turist girdisi olacak diyorsun ey Turizm Bakanı?  

MAKALE Yorumları

TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

18.07.2021

Okunma Sayısı

676

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler