Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Liderlerin 'Böcek' rekabeti !..

Tedavisindeki olumlu gelişme ile hepimizi sevindiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in bu haftanın son günlerinde önemli ziyaretçileri var. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisine devam edilen Böcek'i 13 Kasım Cuma günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Kasım Pazar günü ise Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ziyaret edecek. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun ziyaretleri nedeniyle gözler hafta sonuna doğru Antalya'ya çevrilecek. 

CHP ve Büyükşehir cephesinde gergin bekleyiş 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 17 Ağustos'tan bu yana tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i ziyareti CHP Antalya örgütü ve CHP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde merakla bekleniyor. CHP tabanında ve Büyükşehir Belediyesi ve siyaset kulislerinde CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinin bir anlamda Büyükşehir Belediyesi'nde yaşandığı iddia edilen Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu ile Genel Sekreter Cansel Çevikol arasındaki krize çözüm üretme adımı olarak da yorumlanıyor.

Başkan Böcek Büyükşehir'de işbaşı yapacak mı ? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun ziyaretleri tedavisindeki olumlu gelişmelerin devam etttiği Akdeniz Üniversitesi yönetimi tarafındaın da ifade edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in Büyükşehir Belediyesi'nde göreve başlayıp başlamayacağı merakla bekleniyor.  Şayet gerçekleşirse Başkan Böcek'in görev başı yaptıktan sonra Büyükşehir Belediyesi üst yönetiminde bir değişikliğe gidip gitmeyeceği de merakla bekleniyor. 

Başkan Vekili ve Genel Sekreter krizine çözüm 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu ile Genel Sekreter Cansel Çevikol arasındaki anlaşmazlıktan CHP Antalya Örgütü'nün, İYİ Parti Antalya Teşkilatı'nın ve iki parti tabanının da rahatsız olduğu, bu rahatsızlığın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e iletildiği de edinilen bilgiler arasında. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya ziyareti bu açıdan da önem taşıyor. Kılıçdaroğlu'nun huzursuzluğu kendisine iletenlere Büyükşehir'de yaşanan yönetim krizini çözmek adına gerekli çalışmaların yapıldığını söylediği de kulislere yansıyan bilgiler arasında. 

Erdoğan Rektörü ve Başkan Böcek'i ziyaret edecek 

15 Kasım Pazar günü Antalya'ya gelecek olan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir süre önce göreve atadığı Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'ı, ziyaret edip Başkan Böcek'in tedavisiyle ilgili bilgi alacağı, ardından da Böcek'i ziyaret edeceği belirtiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Antalya programında çeşitli temaslarda bulunması bekleniyor. AKP Antalya Teşkilatı'nda Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Erdoğan'ın Antalya ziyareti ile ilgili olarak yoğun bir çalışma yapıldığı bildiriliyor.

Kılıçdaroğlu, hangi CHP'liler ile özel görüşecek ? 

13 Kasım Cuma Günü Antalya programı gerçekleştirecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önce Kepezli muhtarlarla bir araya gelecek, Kılıçdaroğlu, basına kapalı bu toplantının ardından yine basına kapalı olarak yapılması planlanan bir toplantıda Antalyalı turizmcilerle buluşacak. CHP liderinin Akdeniz Üniversitesi'nde tedavisine devam edilen Başkan Böcek'i ve partinin bazı isimleriyle özel bir görüşme de yapacağı Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etmesi de bekleniyor. Kılıçdaroğlu'nun bu çok özel buluşmaya kimleri çağıracağı ise siyaset, CHP, İYİ Parti ve siyaset kulislerinde yoğun bir şekilde tartışılıyor.

MAKALE Yorumları

İBRAHİM AKKAYA
ÇERÇEVE
mail_outline : iakkaya07@mynet.com
Dinle

Yayın Tarihi

10.11.2020

Okunma Sayısı

6378

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler