Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Vali Yazıcı “Hayırseverlik Para Değil Gönül İşi”

- Vali Ersin Yazıcı 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında ilk ders zilini çalan Aksu Belediyesi Şahin Harun Kırbıyık Anaokulunun açılışını gerçekleştirdi. Derslikleri inceleyip çocuklarla sohbet eden Vali Yazıcı açılış töreninde okulların parayla değil memleket sevdasıyla yapıldığına dikkat çekti.
Dinle
Vali Yazıcı “Hayırseverlik Para Değil Gönül İşi”
Vali Ersin Yazıcı Antalya’nın Aksu ilçesinde hayırsever iş adamı Şahin Harun Kırbıyık ve Aksu Belediyesi iş birliği ile yaptırılan Aksu Belediyesi Şahin Harun Kırbıyık Anaokulunun açılışını gerçekleştirdi. Yeni eğitim ve öğretim döneminde hizmet vermeye başlayan anaokulunun açılış törenine Vali Ersin Yazıcı, Antalya Milletvekili Mustafa Köse, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, hayırsever iş adamı Şahin Harun Kırbıyık, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Gönlü Memleket Sevgisiyle Yananlar Yapıyor

Halk oyunları ve Mehteran gösterisinin yapıldığı açılış töreninde konuşan Vali Ersin Yazıcı, çocukların okumaya ilk adımı atacağı Kırbıyık ailesinin Aksu’ya kazandırdığı anaokulunun açılışını yapmaktan heyecan ve mutluluk duyduğunu ifade etti.  Yapılan okul için Kırbıyık ailesine teşekkür eden Vali Yazıcı, “Bu binalar, bu hediyeler, bu okullar ya da benzeri yapılar sadece para ile imar edilmiyor. Belki içimizde parası olan birçok insan var. Bu bir gönül işidir. Şahin Kırbıyık’ın gönlü geniş, bunun şahidiyiz. Gönlünüz izin vermeyince tonlarca paranız olsa da hayır işleyemiyorsunuz, bunları yapamıyorsunuz. Ancak gönlü güzel, gönlü memleket için sevdayla yanıp tutuşan insanlar, aileler bu güzelliği bu topluma kazandırabiliyor. Yoksa ülkemizde çok zengin insan var ama aklından geçirip, gönlünden onaylatıp bu tür katkıları yapamıyor. Yaptığınız iş büyük bir iş. Ben olaya para değil bir gönül işi olarak bakıyorum. Gönlü güzel büyük Şahin Harun Kırbıyık ailesine eğitime verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

100 Öğrenci Eğitime Merhaba Diyecek

Konuşmaların ardından okulun açılış kurdelesini kesen Vali Yazıcı, iş adamı Kırbıyık ve beraberindekiler ile sınıflardaki öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti. 100 öğrenci kapasiteli 2 katlı anaokulunda oyun atölyesi, öğretmen odaları, yemekhanesiyle hizmet veriyor. Okulun bahçesinde bir de oyun parkı yer alıyor.

HABER Yorumları