Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

ANSİAD Medya Ödülleri başvurusu başladı

Dinle
ANSİAD Medya Ödülleri başvurusu başladı

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (ANSİAD), 1995 yılından bu yana sürdürdüğü yazılı, görsel, işitsel ve internet basını kategorilerini içeren “ANSİAD YILIN MEDYA ÖDÜLÜ” için 2021 başvuruları başladı.

ANSİAD Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Alkandemir, ANSİAD medya ödülü ile; Batı Akdeniz Bölgesi il ve ilçelerinde yazılı basın, görsel ve işitsel basın ile internet medyası alanlarında hizmet veren medya mensuplarının desteklenmesi ve bölgemizin ekonomik hayatının gelişmesine katkıda bulunacak eserlerin üretilmesini özendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Alkandemir, yarışmaya katılım koşullarını da açıklayarak katılmak isteyen basın mensuplarının, çalışmalarını dijital ortamda en geç 01 Kasım 2021 Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar basin@ansiad.org.tr mail adresine göndermeleri gerekmeleri gerektiğini söyledi.

 

“ANSİAD YIL IN MEDYA ÖDÜLÜ” KATILIM KOŞULLARI

Bu yarışmada; 13 Eylül 2020 – 13 Eylül 2021 tarihleri arasında yayınlanmış olan; Batı Akdeniz Bölgesi’nin ekonomik ve sosyal gelişimine doğrudan katkıda bulunan özgün, bağımsız ve dürüst gazetecilik ilkelerine uygun eser, “ANSİAD 2021 YILIN MEDYA ÖDÜLÜ”nü almaya hak kazanabilecektir.

Yarışmaya sadece bir dalda ve 3 çalışma ile katılım sağlanabilir. Adaylar çalışmalarını içeren dosyaya ekteki formu eksiksiz doldurarak eklemeli, eser ortak bir çalışma ürünü ise, birlikte katılım formu hazırlanmalı ya da ortağın izin yazısı alınmalıdır. Başka bir yarışmada ödül almış çalışmalar kabul edilmeyecektir. Bu nedenle adaylar, çalışmalarının başka meslek örgütleri tarafından ödüllendirilmemiş olduğunu katılım formunda belirtmelidirler.

Değerlendirme yapılırken, basın mensuplarının yerel konulara ve sorunlara mesleki ahlak kuralları çerçevesinde değinmesinin, yayımlanan yayın organında kitlelere ifade etmesinin dikkate alınacağı yarışmada ödüle esas alınacak ölçütler aşağıdaki gibidir:

-          Batı Akdeniz Bölgesi’nin ekonomik ve sosyal gelişimine doğrudan katkıda bulunmak

-          Özgün, bağımsız ve dürüst gazetecilik ilkelerine uygunluk

Yapılan değerlendirme sonucunda; ödül sahibine başarı belgesi ile bronz döküm özel tasarım ödül sembolü verilecektir. Ödüller, Ocak 2022’de yapılacak törenle sahiplerine takdim edilecektir.

Çalışmaları değerlendirecek Seçici Kurul; aşağıdaki 11 kişiden oluşur:

-          Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Temsilcisi (1 kişi)

-          Antalya Bilim Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Temsilcisi (1 Kişi)

-          Antalya Gazeteciler Cemiyeti Temsilcisi (2 Kişi)

-          Yaygın Medya Temsilcisi (1 Kişi)

-          Gazeteci & Yazar Erdoğan KAHYA

-          ANSİAD Temsilcileri (5 Kişi)

Başvuru dalları ve kategorileri aşağıdaki şekildedir: Yazılı Basın dalı

-          Haber

-          İnceleme-Araştırma

-          Röportaj

-          Makale

 

Görsel Basın dalı

-          TV Programı

-          TV Haberi

-          TV Röportajı

-          Belgesel

 

İşitsel Basın dalı

-          Radyo Programı

-          Radyo Haberi

-          Radyo Röportajı

 

İnternet Basını dalı

-          Haber

-          Röportaj

-          Makale

-          İnceleme-Araştırma

HABER Yorumları