Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Başkan Böcek uyandırıldı, şuuru yerine geldi

Dinle
Başkan Böcek uyandırıldı, şuuru yerine geldi
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Yoğun bakım Servisinde Covit-19 sonrası tedavisi süren Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in uyandırıldığı ve şuurunun yerinde olduğu bildirildi. Önemli bir gelişme olan bu operasyona rağmen akciğerlerdeki hazarın tamamen giderilmediği için solunum makinesine bağlı olarak nefes alıp verebildiği öğrenildi

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliğinden alınan bilgiye göre, Memorial Hastanesinden, Fakülte Hastanesine nakledildikten sonra  genel durumu iyiye giden Başkan Böcek’in bu sabah uyandırıldığı, daha önceki uyandırmalarda ortaya çıkan sorunların yaşanmadığı, şuurunun açık olduğu ve doktorların sorularına mantıklı yanıtlar verdiği  bildirildi.

Uzmanlara göre uzun zamandır entübe ve sağlık durumu stabil olan Başkan. Böcek’in bu operasyonla durumunun iyiye gittiği ortaya çıktı. Ancak akciğerde meydana gelen tahribatın henüz tamamen iyileşmediği, makine olmadan nefes alamadığı ve o nedenle solunum cihazına bağlılığının devam ettiği öğrenildi. Böcek’in durumunun bundan sonra akciğerlerinin kendini toparlanması ile iyileşebileceği, ancak bunun ne zaman gerçekleşeceğinin bilinemediği öğrenildi. Böcek, akciğerler iyileşinceye ve rahat nefes alabilinceye kadar makineye bağlı kalacağı, bu süreçte taburcu edilmesinin de mümkün olmadığı öğrenildi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 17 Ağustos'ta Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine özel hastanede tedaviye alınmıştı. Sağlık durumunun kötüye gitmesi üzerine Başkan Böcek, 7 Eylül'de yoğun bakımda uyutuldu. Koronavirüs tedavisinin ardından astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Böcek, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilmiş, burada önce kanında oluşan mantar tedavi edilmişti.

HABER Yorumları