Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazn!

close

Turizm Sezonuna….

.. Hazırlanırken ve girme aşamasında turizm sektöründe Corona19 virüsüne karşı alınacak çalışanları koruyucu tedbirler Sağlık ve Turizm Bakanlığı arasında hala daha tespit edilip netlik kazanmadı.

Geçen yılda alınan tedbirler yeterli olmadığı, sektör çalışanların da görünen ölümlü vakalar bile görüldü. Tesislerde vaka artışları nedeni ile ülkenin turizm bölgelerinde kırmızı haritaların diğer bölgelere de yayıldığı gözlemlendi.

AB ülkelerinin almış olduğu müşterek, etkili aşı programları, PCR testleri, aşı sertifikaları, karneleri aramaları ve seyahat dönüşü birer haftalık karantina mecburiyetleri, tekrar PCR destine almak zorunluluğu getirmeleri hastalık bulaşma riskini ne kadar ciddiye aldıklarını göstermiştir.

Ülkenin, Turizm Bakanı ise geçen gün medyanın önüne çıkarak rahat bir görüntü ile “Gelen turistlerden aşı sertifikası veya karnesi istemeyeceğiz” demesi ilginç ve ciddiyetsizlik değil mi?

Şimdi sormak lazım, Ekonomik krizi, işsizliği azaltacak, ticaret sektörüne bir nebze olsun umut ışığı olacak,  alışverişi hareketlendirecek olan turizm sektörünü ve çalışan personellerini koruyacak acil önlemler alınması tüm ilgili sektörlere ve gelenlere güvence vermez mi?

Turizm çalışanlarının aşılanmasına biran önce geçilmesi gerekmez mi?

Sayın İlgili Bakanlar, konunun ciddiyetine önem vermeniz, ülkenin ve ekonomisinin açısından son derece hassa bir konu değimlidir sizce?

SİYASİ PARTİ BAŞKANLARI….

Ülke Corona’dan dolayı kırmızıya boyanırken, birçok kooparatiflerin, mesleki birliklerin, Baroların, futbol spor kulüplerinin vs,vs toplantıları,genel kurulları yasaklanırken, sizleri siyasi showlar uğruna yaptığınız binlerce kişilik genel kurularınızı yapmanız doğru mu?

Yaptığınız şehirler de toplantı spor salonlarını doldurmanız için şehirden şehre, ilçeden ilçeye otobüsler ile günahsız insanları taşıyıp hastalık riskine atmanız ne kadar doğru? Siyasi show dememde haksız değilim, çünkü onları yine siz atıyorsunuz. O kadar insanı toplamayın atayın gitsin.

HALKIMIZ DA BİLDİĞİNİ OKUYOR !

Haftalarca, aylarca neredeyse bir yılı geçkin sürede çektiğimiz kısıtlamalar, işyerlerinin kapanması, işsizlik ve ekonomik sıkıntılar, olaylar, toplumda ki moral çöküntüleri, aile yuva dağılmaları, kavgalar, cinayetler bizlere ders olmadığı gibi sanki ödül almış gibi serbestçe gezmeler, maskeyi çenesine takan kafalar, hijyene dikkat etmeyen kalabalıklar, cafeler, kumarhaneler, AVM ler, dolup taşan otobüsler. Bildiğinizi okumaya devam edin. Nasıl olsa bulaşmaz, yakınlarınız da, size bir şey olmaz deyin. Örümcek kafalılar.

MAKALE Yorumları

TURGAY ALP
VİZYON
mail_outline : alp_turgay@hotmail.com
Dinle

Yayın Tarihi

23.03.2021

Okunma Sayısı

3488

Makaleyi Paylaş

Diğer Makaleler